Bogactwo owoców

26 września 2015 | Tagi: , ,

Bogactwo owoców Wszyscy wiemy, że owoce są zdrowe, że powinno się je jeść. Są polecane na diecie odchudzającej i zalecane dla dzieci. W czym tkwi sekret takich pozytywnych rekomendacji owoców? Przede wszystkim liczą się jako zdrowa alternatywa dla słodkich przekąsek. Zawierają cukier, są słodkie w smaku. To zalety, przez które tak chętnie proponuje się owoce zamiast innych słodkich produktów. Znacznie łatwiej zamienić batonik na soczystą brzoskwinie niż kiełki. Owoce zawierają całe mnóstwo witamin. Wśród owoców nie ma praktycznie tych produktów, które są bezwartościowe. Jeśli nie jesteś na diecie odchudzającej możesz sięgać praktycznie po wszystkie rodzaje. Jeśli dbasz o kaloryczność posiłków lepiej ogranicz spożywanie arbuzów i winogron. Nie objadaj się również suszonymi owocami, bo mają znacznie większą kaloryczność. Jeśli chodzi o porę spożywania owoców to dla zdrowej osoby nie ma przeciwwskazań do jedzenia ich przez cały dzień. Osoby będące na diecie redukcyjnej powinny natomiast unikać jedzenia owoców w drugiej części dnia. Należy też uważać na ich ilość. Nie można objadać się nimi bezkarnie. Wiele owoców, pomimo wartości odżywczych, jest bardzo kaloryczna i kumulowanie ich w jednym posiłku może powodować problemy trawienne i przyczyniać się do wzrostu wagi. Warto więc jeść owoce, ale zwracając uwagę na ich ilość. Najlepiej spożywać owoce na drugie śniadanie, bądź jako dodatek do pierwszego śniadania. Świetnie pasują do owsianki, kaszy jaglanej czy manny gotowanych na mleku. Będą wartościowym uzupełnieniem tych produktów. Doskonale nadadzą się jako dodatek smakowy do jogurtu naturalnego.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Odchudzanie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. car detailing warszawa łłźko szpitalne restauracja katowice