Chcę wreszcie schudnąć

14 sierpnia 2015 | Tagi: , ,

Chcę wreszcie schudnąć Wiele osób ma problem z tym, żeby zgubić zbędne kilogramy. Głodują na niskokalorycznych dietach, które nie zawierają żadnych składników odżywczych. Efektem takich działań jest jedynie coraz gorsze zdrowie. Dlaczego więc ludzie nie zastanawiają się nad tym, co jedzą. Przecież kluczem do schudnięcia wcale nie jest zaprzestanie jedzenia. Co więcej, na diecie trzeba jeść i to czasem nawet bardzo duże ilości. Należy sobie uświadomić, że 100 g. orzeszków ziemnych (które przecież są polecane na diecie) ma tyle samo kalorii co obiad składający się z piersi z kurczaka z 4 pieczarkami, połowy torebki kaszy gryczanej i sałatki warzywnej z sałaty, pomidorów, rzodkiewek i ogórka. Takim obiadem naje się nawet bardzo wymagająca osoba. W czym więc leży problem? Ano trudniej przygotować pełnowartościowy posiłek niż przegryźć paczkę orzeszków. Takie pułapki czyhają na ludzi dążących do zgrabnej sylwetki, którzy zadowalają się jedynie strzępkami informacji na temat układania jadłospisu. Jednak to, że orzechy czy suszone owoce są bardzo zdrowe wcale nie oznacza, ze można te produkty jeść w nieograniczonych ilościach. Przede wszystkim w jedzeniu trzeba zachować umiar. Dobrze też, przynajmniej szacunkowo, zapoznać się z kalorycznością różnych produktów i ich właściwościami oraz zawieranymi przez nie makroskładnikami. Początkowo takie kontrolowanie jedzenia może być trudne, ale to nie może być powód, by tego nie robić. Z czasem wszystko stanie się prostsze, a skomponowanie wartościowego posiłku nie będzie stanowiło problemu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Odchudzanie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. powiększanie piersi - Katowice