Kategoria: ‘Choroby i leczenie’

Relaks i wyciszenie

6 października 2015 | Tagi: , ,

Relaks i wyciszenie Mięśnie napięte i bolące po całym tygodniu pracy to rzecz, która dotyka każdego z nas. Nieprawidłowa postawa ciała podczas monotonnej, siedzącej pracy przy biurku niesie ze sobą przykre konsekwencje w postaci bólu kręgosłupa. Chcesz uwolnić się od tych nieprzyjemnych dolegliwości, ale nie wiesz jak? Jest na to sposób. Masaż gorącymi kamieniami. Coraz popularniejszy w gabinetach odnowy biologicznej i masażu. Połączenie gorących kamieni pochodzenia wulkanicznego z odpowiednimi technikami masażu regeneruje i relaksuje całe ciało. Począwszy od pozytywnego odziaływania na skórę, która staje się dobrze odżywiona, elastyczna i jędrna, kończąc na poprawie napięcia i elastyczności mięśni. Dodatkową zaletą jest poprawa pracy układu krwionośnego, pracy serca, zwiększenie zdolności wysiłkowej organizmu oraz relaks i złagodzenie objawów stresu. Napięcie nerwowe zmniejsza się, stres znika, odzyskujemy tak cenną chęć do życia. Regularne zabiegi pomagają zapomnieć co znaczy ból. Kojąca muzyka i zapach olejków eterycznych używanych w gabinetach wspomagają proces wejścia w stan głębokiego rozluźnienia i odprężenia.

Kategoria: Choroby i leczenie

Odpoczynek w sanatorium

3 października 2015 | Tagi: , ,

Odpoczynek w sanatorium Chcąc odzyskać siły witalne powinniśmy udać się do spokojnego, urokliwego miejsca na łonie natury. Idealnym rozwiązaniem jest wyjazd do sanatorium. W wygodnych warunkach, w miłym otoczeniu, wdychając świeże powietrze w ładnym plenerze, poprawimy kondycję i samopoczucie, a także zregenerujemy przemęczony organizm. Miłośnicy ciszy i spokoju mogą wybierać spośród wielu dogodnych lokalizacji w całym kraju. Specyficzny mikroklimat miejsc w jakich znajdują się sanatoria, sprzyja odzyskiwaniu nadszarpniętego zdrowia. Nawet złe warunki pogodowe, deszcz i wiatr, nie przeszkodzą w czasie turnusu . Podczas deszczu można korzystać z wielu zabiegów, rehabilitacji lub też udać się na kryty basen, gdzie można popływać czy poćwiczyć w wodzie. Leczenie chorób serca czy kręgosłupa, zabiegi odnowy biologicznej-to wszystko także odbywa się w ośrodkach sanatoryjnych. Dla osób przemęczonych, z nadszarpniętym zdrowiem, wyjazd na łono natury, z towarzyszącym temu zestawem różnorodnych zabiegów, jest idealnym sposobem na poprawę jakości życia i sprawności określonych narządów ciała, jak serce czy kręgosłup.

Kategoria: Choroby i leczenie

Lato (nie)straszne dla alergików?

29 września 2015 | Tagi: , , ,

Lato (nie)straszne dla alergików? Zbliża się wiosna i lato, a Ty nie możesz pozbyć się kataru? Łzawią Ci oczy i non stop kichasz? Na twoim ciele pojawia się wysypka lub bąble? Oznacza to, że prawdopodobnie jesteś alergikiem, uczulonym na pyłki. Lato z pewnością wywołuje mieszane uczucia u osób uczulonych, u których alergia nasila się najczęściej właśnie w tym okresie. Z jednej strony to czas na relaks, wypoczynek, zaś z drugiej nieustanna udręka i walka z własnymi słabościami. Na szczęście są sposoby, którymi można zwalczać takie przypadłości. Kiedy rośliny rozpylają się intensywnie, staraj się unikać spacerów po łąkach, rób sobie chłodne okłady na powieki, wkładaj okulary przeciwsłoneczne i stosuj lekarstwa dla alergików. To z pewnością pomoże Ci przetrwać najtrudniejszy okres w roku. Upewnij się także, że Ty, ani żaden z twoich bliskich nie trzyma w domu kwiatów polnych, które rozpylają pyłki. Uczulenie od roślinności to nie jedyny rodzaj alergii, który najbardziej może doskwierać osobom przebywającym na wakacjach. Uczulenie od promieni słonecznych (promieniowanie UV) może doprowadzić do wysypki i podrażnienia skóry. W takich sytuacjach unikaj opalania się, noś okrycie na głowę, przebywaj najlepiej w cieniu. Stosuj odpowiednie kremy, które mogą pomóc Ci w uniknięciu infekcji. Jeżeli jest już za późno i promienie słoneczne podrażniły twoją wrażliwą skórę, staraj się do czasu zniknięcia bąbli przebywać w pomieszczeniach. Stosując właściwe metody osoby z alergią są w stanie spędzić lato niekoniecznie martwiąc się jedynie o swoje zdrowie.

Kategoria: Choroby i leczenie

Uważaj na nadciśnienie

18 września 2015 | Tagi: , ,

Uważaj na nadciśnienie Czujesz się źle? Masz mdłości? Odczuwasz ból głowy lub w klatce piersiowej? Jeżeli zauważysz w swoim organizmie takie symptomy, zmierz ciśnienie, bowiem mogą to być pierwsze oznaki nadciśnienia. Istnieje wiele przyczyn spowodowanych chorobą nadciśnieniową. Nadciśnienie może wystąpić ze względu na silny stres, który Ci towarzyszy lub nadmierny wysiłek. Nieodpowiednia dieta także ma na to wpływ np. picie zbyt duże ilości kawy lub nadużywanie alkoholu. Warto regularnie mierzyć sobie ciśnienie, by upewnić się, że nie jest to problem długofalowy. Wówczas trzeba udać się do lekarza, który zaleci Ci terapie. Ciśnienie w normie u zdrowego człowieka wynosi 120/80 mmHg, a więc w przypadku, gdy zauważysz wzrost ciśnienia, musisz podjąć właściwe kroki. Pamiętaj, że nadciśnienie samo w sobie nie jest niebezpieczne, lecz prowadzi do szeregu innych chorób (z zawałem serca włącznie!) Zwłaszcza jeżeli mówimy o gwałtownym skoku ciśnienia. W kryzysowych sytuacjach nie należy panikować, a zachować spokój. Po wezwaniu pogotowia, upewnij się, że nie wykonujesz żadnych gwałtownych ruchów, a okno w pomieszczeniu jest otwarte, tak by móc zaczerpnąć świeżego powietrza. Istnieją także leki na spadek ciśnienia, w które warto się wyposażyć, zwłaszcza jeżeli nadciśnienie występuje u Ciebie regularnie i nie jest jednorazowym wypadkiem. Istotne jest także, aby pamiętać, że nawet gdy ustabilizujesz swoje ciśnienie i wróci ono do normy, nie powinieneś tego lekceważyć i rezygnować z terapii! To może być znak ostrzegawczy, który należy potraktować bardzo poważnie.

Kategoria: Choroby i leczenie

Kiedy zaatakuje Cię zwierzę…

11 września 2015 | Tagi: , , ,

Kiedy zaatakuje Cię zwierzę… Wybierając się na wycieczkę krajoznawczą, np. podczas zagranicznych wakacji, powinniśmy uważać na niebezpieczeństwa, który czyhają za rogiem. Gdy zaatakuje nas dzikie zwierzę musimy pamiętać o szybkiej prewencji i szybkiemu wyleczeniu rany. Często nawet niegroźnie wyglądające zadrapanie dzikiego zwierzęcia takiego jak lis lub wiewiórka może mieć w późniejszym czasie poważne konsekwencje w postaci zakażenia. Należy niezwłocznie opatrzyć ranę i zgłosić się do lekarza w celu zaszczepienia przeciwko wściekliźnie oraz innych chorobom. Także spotkanie na swojej drodze bezdomnego psa lub kota może oznaczać zakażenie, jeżeli zostaniemy ugryzieni lub podrapani. Czasami wystarczy zwykły opatrunek i okład, jednak należy bacznie obserwować miejsce zadrapania lub rany. Gdy nastąpi opuchlizna, która nie będzie chciała zniknąć oraz zauważymy inne groźne objawy w naszym organizmie – musimy udać się do lekarza na badania. Przed dzikimi zwierzętami można się zabezpieczyć. Spacerując po leśnych terenach, warto mieć na sobie porządne obuwie, by uniknąć ukąszeń ze strony żmij. W przypadku ukąszeń, pogryzień lub zadrapań należy reagować błyskawicznie, by infekcja nie dostała się do krwioobiegu. Sama dezynfekcja może okazać się nie wystarczająca. Bądźmy świadomi niebezpieczeństw w postaci dzikich zwierząt zwłaszcza jeżeli znajdujemy się w krajach, które o tym ostrzegają. W rejonach tropikalnych, np. w Australii, nawet pozornie niegroźne stworzenia mogą okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia. Istotne jest, by w razie zranienia nie panikować i najlepiej zapamiętać co nas zaatakowało. Podanie szczegółowego opisu lekarzowi może przyśpieszyć proces leczenia.

Kategoria: Choroby i leczenie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. odźywka do rzęs gablota muzealna