Zdrowe zamienniki

30 września 2015 | Tagi: , ,

Zdrowe zamienniki Zmiana sposobu odżywiania to nie lada wyzwanie. Trzeba przekreślić dotychczasowe nawyki na rzecz nowych jadłospisów. Nie wszystkim przychodzi to łatwo. Na diecie nie jest łatwo wytrwać, jeśli trzeba zrezygnować ze wszystkich ulubionych potraw. Często słyszy się hasła, żeby zamieniać niezdrowe na zdrowsze. Ale jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba we wszystkim zachować umiar. Cukier można zmienić na zdrowszy miód, ale taka zmiana nie wpłynie zbawiennie na sylwetkę. Miód jest wciąż kaloryczny i zawiera sporo cukru. Lepiej przyzwyczaić się do herbaty niesłodzonej. Najłatwiej wyeliminować cukier z produktów, w których nawet go nie zauważamy. Czytajmy więc etykiety. W jogurtach często jest wiele cukru, a jest tam zupełnie zbędny. Owoce same w sobie zawierają cukier i nie trzeba go dokładać w zdwojonej ilości. W każdym okresie są na rynku dostępne inne owoce. Łatwo pozbędziesz się dodatkowych gram cukru, jeśli jogurt ze sklepu zamienisz na ten, zrobiony we własnym domu. Wystarczy jogurt naturalny i dostępne na rynku owoce. Część z nich zblenduj z jogurtem a resztę dodaj w całości lub pokrój w kostkę. To zdecydowanie zdrowsza przekąska niż produkt ze sklepu, który prócz cukru często zawiera jeszcze szkodliwe substancje. Taki posiłek będzie też idealny dla dzieci. Podobnie prostą zmianą jest zastąpienie słodkich żelków galaretką. Możesz do jej wykonania wykorzystać silikonowe formy w różnych kształtach. Galaretka nie tylko jest smaczna, ale również znacznie zdrowsza niż sklepowe żelki. Podobną pozytywną zmianą będzie zastąpienie pieczywa białego ciemnym – razowym, żytnim.

Kategoria: Dieta

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. akacje www.nutramigen.net/pl-nu/czym-jest-alergia-na-mleko/obawiasz-sie-alergii-na-mleko/rozmowa-z-twoim-lekarzem-na-tem