Jak odzwyczaić się od słodkości?

26 września 2015 | Tagi: , ,

Jak odzwyczaić się od słodkości? Waga cały czas pokazuje coraz to większą liczbę? Chcesz w końcu to zmienić, ale nie potrafisz zrezygnować ze słodkich przekąsek? Każdy może przejść na dietę i cieszyć się zgrabną sylwetką trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Wcale nie trzeba się katować dietami. Ale nie oszukujmy się, nie można schudnąć codziennie objadając się słodyczami i kalorycznymi fast foodami. Niestety jeśli oczy świecą ci sie na widok czekoladowej muffiny i nie możesz przejść obojętnie obok ciastka to przed tobą jeszcze jedno wyzwanie. Musisz sie odzwyczaić od ciągłego podjadania. Ale jak to zrobić? Nie zakazuj sobie wszystkiego. Wszystkie zmiany powinno się wprowadzać stopniowo. Jeśli decydujesz się na dietę to nie możesz w jednej chwili zmienić swoich przyzwyczajeń o 180 stopni. Stopniowo zacznij wymieniać produkty i ograniczać cukier. Zacznij od picia herbaty z 1 łyżeczką cukru zamiast 2. Na deser wybierz galaretkę bez cukru zamiast żelków. Drożdżówkę zmień na owocową sałatkę lub orzechy. Panierkę możesz zastąpić płatkami migdałów lub sezamem. Słodką i zdrowszą przekąską niż kolorowe drażetki jest chałwa. Małymi krokami kieruj się w stronę wyeliminowania przetworzonych produktów z dużą ilością cukru na te zdrowsze, mniej słodzone. Już po krótkim czasie zauważysz różnicę. Jeśli nie na wadze to z pewnością w swoim samopoczuciu. Ograniczenie słodyczy da ci możliwość zjedzenia większej ilości pełnowartościowych składników, dzięki czemu nie będziesz czuła głodu i stracisz ochotę na niezdrowe, zapychające przekąski.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Dieta

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. https://foodandfit.pl/diety/