Jak rozkręcić metabolizm?

21 sierpnia 2015 | Tagi: , ,

Jak rozkręcić metabolizm? Jeśli się odchudzasz to na pewno dbasz o to, by twój metabolizm sprawnie pracował. Niewiele osób kontroluje swój wiek metaboliczny, bo to wiąże się z korzystaniem ze specjalistycznej wagi. I to regularnie. Takie kontrole nie są łatwe, ponieważ dostęp do tego typu urządzeń jest bardzo ograniczony. W zasadzie takie pomiary można wykonać jedynie u dobrego dietetyka czy na niektórych siłowniach. To jednak nie zawsze jest pomiar wiarygodny. Co jeśli długo się odchudzasz, stosujesz restrykcyjną dietę i nie widzisz żadnych efektów? Starasz się, ale od paru dni waga ani drgnie? A może jest jeszcze gorzej i zamiast chudnąć na diecie to tyjesz? Za taką sytuacje może odpowiadać spowolniony metabolizm. Niewiele osób zdane sobie sprawę z tego, że niskokaloryczna dieta może prowadzić do spowolnienia przemiany materii, czyli zahamowania procesu chudnięcia. Istnieje jednak kilka sposób na poprawienie pracy metabolizmu. Dzięki tym kilku sposobom, możesz sprawić, ze ponownie zaczniesz tracić kilogramy. Świetnym sposobem na poranne podkręcenie metabolizmu jest picie szklanki wody z cytryną przed śniadaniem. To prosta czynność, która szczególnie na diecie odchudzającej powinna stać się nawykiem. Warto też oszacować ilość zjadanego codziennie błonnika. Podczas redukcji wagi jego ilość powinna mieścić się w przedziale 25-35 gramów. Jeśli ilość się zgadza a mimo tego masz problem z metabolizmem to prawdopodobnie pijesz zbyt mało wody. Nie można zapominać, że dorosły powinien wypijać ok. 2 litry płynów dziennie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Dieta

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. tunele chłodnicze