Kiedy zaatakuje Cię zwierzę…

11 września 2015 | Tagi: , , ,

Kiedy zaatakuje Cię zwierzę… Wybierając się na wycieczkę krajoznawczą, np. podczas zagranicznych wakacji, powinniśmy uważać na niebezpieczeństwa, który czyhają za rogiem. Gdy zaatakuje nas dzikie zwierzę musimy pamiętać o szybkiej prewencji i szybkiemu wyleczeniu rany. Często nawet niegroźnie wyglądające zadrapanie dzikiego zwierzęcia takiego jak lis lub wiewiórka może mieć w późniejszym czasie poważne konsekwencje w postaci zakażenia. Należy niezwłocznie opatrzyć ranę i zgłosić się do lekarza w celu zaszczepienia przeciwko wściekliźnie oraz innych chorobom. Także spotkanie na swojej drodze bezdomnego psa lub kota może oznaczać zakażenie, jeżeli zostaniemy ugryzieni lub podrapani. Czasami wystarczy zwykły opatrunek i okład, jednak należy bacznie obserwować miejsce zadrapania lub rany. Gdy nastąpi opuchlizna, która nie będzie chciała zniknąć oraz zauważymy inne groźne objawy w naszym organizmie – musimy udać się do lekarza na badania. Przed dzikimi zwierzętami można się zabezpieczyć. Spacerując po leśnych terenach, warto mieć na sobie porządne obuwie, by uniknąć ukąszeń ze strony żmij. W przypadku ukąszeń, pogryzień lub zadrapań należy reagować błyskawicznie, by infekcja nie dostała się do krwioobiegu. Sama dezynfekcja może okazać się nie wystarczająca. Bądźmy świadomi niebezpieczeństw w postaci dzikich zwierząt zwłaszcza jeżeli znajdujemy się w krajach, które o tym ostrzegają. W rejonach tropikalnych, np. w Australii, nawet pozornie niegroźne stworzenia mogą okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia. Istotne jest, by w razie zranienia nie panikować i najlepiej zapamiętać co nas zaatakowało. Podanie szczegółowego opisu lekarzowi może przyśpieszyć proces leczenia.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Choroby i leczenie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. www.byzoo.pl/