Lato (nie)straszne dla alergików?

29 września 2015 | Tagi: , , ,

Lato (nie)straszne dla alergików? Zbliża się wiosna i lato, a Ty nie możesz pozbyć się kataru? Łzawią Ci oczy i non stop kichasz? Na twoim ciele pojawia się wysypka lub bąble? Oznacza to, że prawdopodobnie jesteś alergikiem, uczulonym na pyłki. Lato z pewnością wywołuje mieszane uczucia u osób uczulonych, u których alergia nasila się najczęściej właśnie w tym okresie. Z jednej strony to czas na relaks, wypoczynek, zaś z drugiej nieustanna udręka i walka z własnymi słabościami. Na szczęście są sposoby, którymi można zwalczać takie przypadłości. Kiedy rośliny rozpylają się intensywnie, staraj się unikać spacerów po łąkach, rób sobie chłodne okłady na powieki, wkładaj okulary przeciwsłoneczne i stosuj lekarstwa dla alergików. To z pewnością pomoże Ci przetrwać najtrudniejszy okres w roku. Upewnij się także, że Ty, ani żaden z twoich bliskich nie trzyma w domu kwiatów polnych, które rozpylają pyłki. Uczulenie od roślinności to nie jedyny rodzaj alergii, który najbardziej może doskwierać osobom przebywającym na wakacjach. Uczulenie od promieni słonecznych (promieniowanie UV) może doprowadzić do wysypki i podrażnienia skóry. W takich sytuacjach unikaj opalania się, noś okrycie na głowę, przebywaj najlepiej w cieniu. Stosuj odpowiednie kremy, które mogą pomóc Ci w uniknięciu infekcji. Jeżeli jest już za późno i promienie słoneczne podrażniły twoją wrażliwą skórę, staraj się do czasu zniknięcia bąbli przebywać w pomieszczeniach. Stosując właściwe metody osoby z alergią są w stanie spędzić lato niekoniecznie martwiąc się jedynie o swoje zdrowie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Choroby i leczenie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności.