Migrena

29 września 2015 | Tagi: , ,

Migrena Okres letni to największy problem dla ludzi cierpiących na migrenę. Wahania pogody, zróżnicowana dieta, stres to czynniki, które najczęściej wpływają na objawy bólu głowy. Są na szczęście metody, które zwalczają tą nieprzyjemną dolegliwość i pomagają zredukować ból oraz ich nawroty. Jeżeli czujesz silne pulsowanie po jednej ze stron twojej głowy, prawdopodobnie masz atak migreny. Najbardziej powszechną metodą na zwalczanie tej choroby są proszki od bólu głowy, które można nabyć w każdej aptece bez recepty. Trzeba jednak uważać przed uzależnieniem się od takich lekarstw, które mogą spowodować, że nasz mózg będzie domagał się coraz większej dawki, także coraz częściej, jednocześnie wysyłając silniejsze impulsy i nawracające objawy. Stosowanie aspiryny jest dobre we wczesnym stadium rozwoju migreny, warto jednak skupić się na bardziej naturalnych sposobach. Migrena dotyka najczęściej osoby zestresowane, zmęczone fizycznie oraz psychicznie. Częściej na migrenę cierpią kobiety. Ważnym ogniwem w walce z bólem głowy jest odpowiednia dawka snu, i co istotne regularna. Jeżeli zadbamy oto, by spać codziennie po tyle samo godzin, zminimalizujemy ryzyko migreny. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to niemal obowiązek, przy tej dolegliwości. Otwórz okno i wpuść trochę tlenu do środka lub najlepiej wyjdź na zewnątrz. Osoby mające migrenę powinny nauczyć się doprowadzać swój organizm do relaksu. Ucieczka przed stresem, absolutne wyciszenie się, przebywanie w zacienionych miejscach zagwarantuje nam ucieczkę od bólu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Zdrowie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. krłtkoterminowy wynajem mieszkań www.kolkoikrzyzyk.com.pl/urodziny.html siatka ogrodowa