Odpowiednie śniadanie podstawą zdrowia

23 września 2015 | Tagi: , ,

Odpowiednie śniadanie podstawą zdrowia Odpowiednie śniadanie jest podstawową rzeczą, jeżeli chcemy zadbać o nasze zdrowie, samopoczucie i resztę dnia. Zwłaszcza wtedy, kiedy pragniemy zaplanować sobie solidny wysiłek fizyczny. Wówczas musimy pamiętać za wszelką cenę, że bez śniadania nasz trening pójdzie na marne. Mało tego, zamiast spalać tłuszcz, spalamy mięśnie! Lekki posiłek na śniadanie spowoduje, że nasz organizm będzie gotów do ćwiczeń, natomiast najlepiej jest spożywać przyswajalne produkty dla naszego układu pokarmowego. Pamiętajmy, że brak śniadania lub nieodpowiedni posiłek (np. ciężkostrawny) przyczynia się do spowalniania naszego metabolizmu. Osoby, które pragną odchudzanie się, muszą obowiązkowo posilić się lekkim śniadaniem, najlepiej na kilkadziesiąt minut przed treningiem. Brak śniadania mija się celem przy dobrej woli zrzucenia niepotrzebnych kilogramów. Powszechnymi produktami, które są spożywane w godzinach porannych to przede wszystkim płatki owsiane, jogurty, sery – innymi słowy nabiał. By napędzić nasz metabolizm do wysiłku fizycznego, należy zaplanować odpowiednie podejście do ćwiczeń, a to oznacza zjedzenie śniadania. Nie przypadkowo mówi się, że to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w trakcie dni, ponieważ ma on kolosalny wpływ na nas przez kolejna kilkanaście godzin. Nawet jeżeli nie mamy zamiar odchudzać się, ani trenować, pamiętajmy o śniadaniu, bo wpływa ono nie tylko na metabolizm, ale także na nasze samopoczucie. Poranny posiłek daje nam dodatkową energię na cały dzień.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Odchudzanie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności.