Rośliny – twój sojusznik

14 września 2015 | Tagi: , ,

Rośliny – twój sojusznik Gdy na zewnątrz upał, a słońce mocne daje się we znaki, staramy się zabezpieczyć przed promieniami słonecznymi, troszcząc się także o tych najmłodszych oraz nasze zwierzęta. Czasami jednak zapominamy o innych żywych organizmach w naszym domu, które dostarczają nam świeżego powietrza i wpływają pozytywnie na otaczającą nas aurę. Mowa oczywiście o zieleni, czyli o roślinach doniczkowych, które podobnie jak ludzie i zwierzęta potrzebują wody i cienia, by ukryć się przed upałem. Niestety rośliny same oto nie zadbają i to od nas zależy jak bardzo będziemy o nie dbać. Trudno sobie wyobrazić mieszkanie chociażby bez odrobiny roślinności, bo rośliny to nasz sojusznik, o którego należy się troszczyć. Brak regularnego podlewania kwiatów, zwłaszcza w okresie największych upałów, może doprowadzić do ich wysuszenia i zwiędnięcia. Pamiętajmy też o tym, że rośliny muszą mieć światło, jednak nie powinniśmy je narażać na mocne promieniowanie słoneczne. Jeżeli nasze rośliny stoją na parapecie, a słońce mocno świeci, warto wtedy zawiesić w oknach zasłonki z cienkiego materiału, tak by doniczki nie uległy nagrzaniu się. A co z sytuacją, w której decydujemy się na wyjazd i opuszczenie mieszkania na wiele dni? Tym bardziej wtedy musimy pamiętać o naszych kwiatach i regularnej potrzebie w podlewaniu i pielęgnacji. Gdy nie mamy możliwości, aby poprosić kogoś o zajmowanie się naszymi roślinami, sami musimy oto zadbać. Istnieją praktycznie metody zrobienia prowizorycznych konewek (np. z przedziurawionej butelki).

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Odchudzanie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. typowanie wynikłw liga mistrzłw