Szybka analiza składu ciała

12 września 2015 | Tagi: , ,

Szybka analiza składu ciała Czy wiesz jak powinna wyglądać Twoja sylwetka? Myślisz, że jesteś w pełni zdrowy, bo waga wskazuje prawidłową liczbę? Możesz być w błędzie. Problem zdrowotny może leżeć w zbyt małej ilości tkanki mięśniowej, zbyt dużej ilości tluszczu, a być może w zwyczajnym odwodnieniu organizmu. Pomiar wyłącznie samych kilogramów nie wystarczy. Sięgnięcie po bardziej zaawansowane metody okazuje się lepszym rozwiązaniem. Bardzo pomocne w tym celu są wagi działające na zasadzie analizy bioimpedancji ciała, co oznacza, że mięśnie, kości i woda przewodzą elektryczność w lepszym stopniu niż tkanka tłuszczowa, która charakteryzuje się mniejszą zawartością wody. Kiedy stoisz na takiej wadze, przez Twoje ciało przepływa prąd o bezpiecznym, niewielkim natężeniu, wtedy tłuszcz stawia większy opór, inne tkanki mniejszy, a dzięki temu można określić ich poziom w organizmie. Dowiadując się jak zbudowane od środka jest nasze ciało i wiedząc na co położyć szczególny nacisk w pracy nad sylwetką, możemy efektywniej wspomagać procesy przemiany naszych ciał i naszego zdrowia na lepsze.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Odchudzanie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności.