Ucieczka przed upałem

3 września 2015 | Tagi: , ,

Ucieczka przed upałem Lato to kapitalna okazja do złapania opalenizny i relaksu, podczas słonecznej aury. Są jednak skrajne przypadki, kiedy jest naprawdę gorąco, a słońce żarzy w niebotyczny sposób. Słupki rtęci w termometrach zaczynają pękać, a my w te upalne dni szukamy wielu metod do walki z gorącem. Jakie metody są najlepsze i najbardziej skuteczne? Co należy robić, by zabezpieczyć się przed atakiem nadmiernego gorąca? Przede wszystkim musimy zadbać o nakrycie głowy. Kiedy następuje kulminacja upału, najczęściej w samo południe, rekomenduje się by pozostać w domu i w miarę jak najrzadziej wychodzić na słońce. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych oraz dzieci. Gdy jednak już jesteśmy zmuszeni do wyjścia, powinniśmy pamiętać o nakryciu głowy takim jak kapelusz lub czapka z daszkiem. Stosuje się także parasole lub chustki. Nie ulega wątpliwości, że w upalne dni musimy nawadniać nasz organizm o wiele częściej, niż zazwyczaj. Pijmy dużo wody, tak by nasz organizm nie uległ odwodnieniu się. Stosujmy chłodne prysznice, ale nie w lodowatej wodzie, gdyż łatwo wtedy zachorować. Róbmy okłady wilgotnymi ręcznikami na czoło, kark i ramiona. Odpowiednia dieta też ma kolosalne znaczenie. Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza powinniśmy zjadać lekkie posiłki, najlepiej orzeźwiające warzywa i owoce. Sałatki, soki, przetwory mleczne zamiast tłustych produktów lub słodyczy. Unikajmy nadmiernego wysiłku i stresu. W takie dni pamiętajmy też nie tylko o sobie, ale również o naszych bliskich. Dbajmy także o rośliny, zwierzęta – nie zapomnijmy, że też potrzebują odpowiedniej troski oraz cienia.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Zdrowie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. paluszki słone korony legnica