Uważaj na nadciśnienie

18 września 2015 | Tagi: , ,

Uważaj na nadciśnienie Czujesz się źle? Masz mdłości? Odczuwasz ból głowy lub w klatce piersiowej? Jeżeli zauważysz w swoim organizmie takie symptomy, zmierz ciśnienie, bowiem mogą to być pierwsze oznaki nadciśnienia. Istnieje wiele przyczyn spowodowanych chorobą nadciśnieniową. Nadciśnienie może wystąpić ze względu na silny stres, który Ci towarzyszy lub nadmierny wysiłek. Nieodpowiednia dieta także ma na to wpływ np. picie zbyt duże ilości kawy lub nadużywanie alkoholu. Warto regularnie mierzyć sobie ciśnienie, by upewnić się, że nie jest to problem długofalowy. Wówczas trzeba udać się do lekarza, który zaleci Ci terapie. Ciśnienie w normie u zdrowego człowieka wynosi 120/80 mmHg, a więc w przypadku, gdy zauważysz wzrost ciśnienia, musisz podjąć właściwe kroki. Pamiętaj, że nadciśnienie samo w sobie nie jest niebezpieczne, lecz prowadzi do szeregu innych chorób (z zawałem serca włącznie!) Zwłaszcza jeżeli mówimy o gwałtownym skoku ciśnienia. W kryzysowych sytuacjach nie należy panikować, a zachować spokój. Po wezwaniu pogotowia, upewnij się, że nie wykonujesz żadnych gwałtownych ruchów, a okno w pomieszczeniu jest otwarte, tak by móc zaczerpnąć świeżego powietrza. Istnieją także leki na spadek ciśnienia, w które warto się wyposażyć, zwłaszcza jeżeli nadciśnienie występuje u Ciebie regularnie i nie jest jednorazowym wypadkiem. Istotne jest także, aby pamiętać, że nawet gdy ustabilizujesz swoje ciśnienie i wróci ono do normy, nie powinieneś tego lekceważyć i rezygnować z terapii! To może być znak ostrzegawczy, który należy potraktować bardzo poważnie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Choroby i leczenie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. http://prostepotrawy.blogspot.com/2017/01/aromatyczne-panforte.html odźywki na rzeźbę