Zadbaj o metabolizm

25 sierpnia 2015 | Tagi: , ,

Zadbaj o metabolizm Regularny wysiłek fizyczny, może sprawić, że nasz metabolizm odżyje, a my sami poczujemy się lepiej. Wystarczy niewielka dawka wysiłku, by uzdrowić nasz organizm. W trakcie przemiany materii największą rolę odgrywa stabilność i regularność, ponieważ nawet najbardziej wytężony trening, lecz mający miejsce raz na jakiś czas nie pomoże nam tak, jak minimalna ilość ćwiczeń każdego dnia. Dotyczy to przede wszystkim osób chcących szybciej zgubić swoje kilogramy. Jakie ćwiczenia należy wykonywać, by przyśpieszyć nasz metabolizm? Eksperci radzą, by były to treningi, w których całe nasze ciało aktywnie uczestniczy. Jeżeli do ćwiczeń zaangażujemy wszystkie części ciała, możemy spodziewać się szybkich efektów. Idealnym rozwiązaniem jest np. jazda na rowerze lub bieganie. Nawet zwykły spacer jest w stanie nam pomóc. Codzienny kilkunastominutowy chód jest lepszy, niż wyciskanie potu na siłowni raz w tygodniu. Czynności, które wykonujemy każdego dnia mają duży wpływ na naszą przemianę materii. Kiedy tańczymy, skaczemy, biegniemy, dźwigamy, pływamy itp. Wówczas nasz organizm zachowuje się jakby brał udział w solidnym aerobiku. Jeżeli już wspomnieliśmy o pływaniu, to należy podkreślić, że samo wchodzenie do wody już wpływa na spalanie kalorii, tak samo jak branie chłodnych pryszniców lub stosowanie diety polegającej na jedzeniu chłodnych posiłków. To świadczy o tym, że nie trzeba za bardzo mobilizować się i ograniczać do wykonywania zaleceń lekarzy, dietetyków lub instruktorów fitness, by móc zadbać o swój własny metabolizm. Wystarczą proste czynności, lecz jak było wspomniane wcześniej – wykonywane regularnie, by efekt był identyczny.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Odchudzanie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. polerowanie samochodłw warszawa Psychoterapia krakłw