Kategoria: ‘Zdrowie’

Migrena

29 września 2015 | Tagi: , ,

Migrena Okres letni to największy problem dla ludzi cierpiących na migrenę. Wahania pogody, zróżnicowana dieta, stres to czynniki, które najczęściej wpływają na objawy bólu głowy. Są na szczęście metody, które zwalczają tą nieprzyjemną dolegliwość i pomagają zredukować ból oraz ich nawroty. Jeżeli czujesz silne pulsowanie po jednej ze stron twojej głowy, prawdopodobnie masz atak migreny. Najbardziej powszechną metodą na zwalczanie tej choroby są proszki od bólu głowy, które można nabyć w każdej aptece bez recepty. Trzeba jednak uważać przed uzależnieniem się od takich lekarstw, które mogą spowodować, że nasz mózg będzie domagał się coraz większej dawki, także coraz częściej, jednocześnie wysyłając silniejsze impulsy i nawracające objawy. Stosowanie aspiryny jest dobre we wczesnym stadium rozwoju migreny, warto jednak skupić się na bardziej naturalnych sposobach. Migrena dotyka najczęściej osoby zestresowane, zmęczone fizycznie oraz psychicznie. Częściej na migrenę cierpią kobiety. Ważnym ogniwem w walce z bólem głowy jest odpowiednia dawka snu, i co istotne regularna. Jeżeli zadbamy oto, by spać codziennie po tyle samo godzin, zminimalizujemy ryzyko migreny. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to niemal obowiązek, przy tej dolegliwości. Otwórz okno i wpuść trochę tlenu do środka lub najlepiej wyjdź na zewnątrz. Osoby mające migrenę powinny nauczyć się doprowadzać swój organizm do relaksu. Ucieczka przed stresem, absolutne wyciszenie się, przebywanie w zacienionych miejscach zagwarantuje nam ucieczkę od bólu.

Kategoria: Zdrowie

Igła receptą na każde schorzenie

28 września 2015 | Tagi: , , ,

Igła receptą na każde schorzenie Jak cenne jest zdrowie- o tym wie każdy. Często walka z różnymi chorobami wydaje się walką z wiatrakami. Nowi lekarze, nowe recepty, choroba jednak trwa w najlepsze. Kiedy nie wiemy co robić szukamy desperacko różnych rozwiązań, niejednokrotnie tracąc dużo cennego czasu i pieniędzy. Jednym ze sposobów, które mogą okazać się lekarstwem jest akupunktura. Stara chińska metoda lecznicza, licząca sobie 6000 lat. Już w epoce neolitu, 4000 lat p.n.e leczono ludzi, nakłuwając ich zaostrzonymi odłamkami skał. Dziś stosuje się specjalnie przeznaczone do tego celu, sterylne, jednorazowe igły. Nakłuwanie punktów, leżących wzdłuż przebiegu kanałów energetycznych i mapipulowanie igłami, wyrównuje przepływ energii w ciele, który mógł zostać zablokowany na skutek infekcji czy choćby zwykłego stresu. Przywrócenie prawidłowego przepływu energii, która dociera wtedy do wszystkich narządów i komórek może przynieść ulgę w wielu schorzeniach. Ich lista jest długa, począwszy od leczenia bólu czy uzależnienia od nikotyny, kończąc na rożnego rodzaju problemach psychicznych. Systematyczne zabiegi potrafią zdziałać cuda.

Kategoria: Zdrowie

Zapachy źródłem zdrowia

22 września 2015 | Tagi: , ,

Zapachy źródłem zdrowia Wiele czynników ma wpływ na nasze zdrowie. Lubimy piękne zapachy, upajamy się wonią dobrych, markowych perfum. Jednym z ich składników mogą być olejki eteryczne. Koncentraty pozyskiwane z pachnących części roślin, dodawane także do kosmetyków. Nie dość, że pięknie pachną, mają działanie lecznicze. Stosowane w kominkach aromaterapeutycznych uwalniają powoli swój zapach, mogąc wywołać stan relaksacji, uspokojenia, poprawy nastroju, pobudzenia, wzrostu sił witalnych- w zależności od potrzeb organizmu, wybieramy olejek o interesującym nas działaniu. Po męczącym dniu lubimy wejść do wanny pełnej gorącej wody. I tutaj także swoje miejsce znajdą olejki, dodane do kąpieli. Przy chorobach dróg oddechowych lekarstwem mogą okazać się inhalacje- wdychanie olejków z parą wodną świetnie oczyszcza zatkany nos i wspomaga oddychanie. Któż z nas nie chce posiadać ładnej cery? Na to także pomogą pachnące roślinne wyciągi. Kilkunastominutowa kuracja parowa przyniesie szybkie efekty w postaci gładkiej, oczyszczonej skóry twarzy. Nie wahajmy się sięgać po dobra natury skoncentrowane w małej buteleczce z przyjemnie pachnącą zawartością.

Kategoria: Zdrowie

Psychoterapia znakiem naszych czasów

7 września 2015 | Tagi: , ,

Psychoterapia znakiem naszych czasów Spaliny, tłok, wieczny pośpiech, coraz to nowe obowiązki i sprawy. Przytłoczeni ogromem problemów budzimy się pewnego dnia nie mając siły wstać z łóżka. Nasza psychika daje znać, że musimy przystopować. Tak zaczynają się depresje, nerwice i inne problemy psychiczne. W początkowym etapie wystarczy zwolnić tempo, poświęcić więcej czasu na relaks, wyjechać na choćby krótkie wakacje. W wielu przypadkach jednak to już nie wystarczy. Konieczne jest zasięgnięcie profesjonalnej pomocy u psychoterapeuty. Istnieje wybór wielu metod terapii, w zależności od problemów, które przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu w społeczeństwie. W leczeniu pacjentów ważna jest pomoc w radzeniu sobie z lękami czy stresem, motywacja do działania i poprawy w radzeniu sobie z czynnikami stresowymi, czy też zdolności tworzenia więzi i lepszej komunikacji z otoczeniem. Harmonia naszego ciała i ducha to istotny czynnik w tworzeniu lepszej jakości życia. Homeostaza w tych dwóch sferach życia jest rzeczą niezbędną, aby sprostać codziennym wyzwaniom. Pomoc profesjonalisty w problemach natury duchowej staje się coraz powszechniejsza.

Kategoria: Zdrowie

Ucieczka przed upałem

3 września 2015 | Tagi: , ,

Ucieczka przed upałem Lato to kapitalna okazja do złapania opalenizny i relaksu, podczas słonecznej aury. Są jednak skrajne przypadki, kiedy jest naprawdę gorąco, a słońce żarzy w niebotyczny sposób. Słupki rtęci w termometrach zaczynają pękać, a my w te upalne dni szukamy wielu metod do walki z gorącem. Jakie metody są najlepsze i najbardziej skuteczne? Co należy robić, by zabezpieczyć się przed atakiem nadmiernego gorąca? Przede wszystkim musimy zadbać o nakrycie głowy. Kiedy następuje kulminacja upału, najczęściej w samo południe, rekomenduje się by pozostać w domu i w miarę jak najrzadziej wychodzić na słońce. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych oraz dzieci. Gdy jednak już jesteśmy zmuszeni do wyjścia, powinniśmy pamiętać o nakryciu głowy takim jak kapelusz lub czapka z daszkiem. Stosuje się także parasole lub chustki. Nie ulega wątpliwości, że w upalne dni musimy nawadniać nasz organizm o wiele częściej, niż zazwyczaj. Pijmy dużo wody, tak by nasz organizm nie uległ odwodnieniu się. Stosujmy chłodne prysznice, ale nie w lodowatej wodzie, gdyż łatwo wtedy zachorować. Róbmy okłady wilgotnymi ręcznikami na czoło, kark i ramiona. Odpowiednia dieta też ma kolosalne znaczenie. Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza powinniśmy zjadać lekkie posiłki, najlepiej orzeźwiające warzywa i owoce. Sałatki, soki, przetwory mleczne zamiast tłustych produktów lub słodyczy. Unikajmy nadmiernego wysiłku i stresu. W takie dni pamiętajmy też nie tylko o sobie, ale również o naszych bliskich. Dbajmy także o rośliny, zwierzęta – nie zapomnijmy, że też potrzebują odpowiedniej troski oraz cienia.

Kategoria: Zdrowie

Uważaj na owady!

31 sierpnia 2015 | Tagi: , ,

Uważaj na owady! Lato to idealna okazja do długich spacerów, wylegiwania się na łonie natury, obcowania z przyrodą. Niestety w tym okresie najczęściej dochodzi do ukąszeń przez owady. W szczególności osoby mające uczulenie powinny uważać, by nie zostać użądlonym. Jednak nie tylko alergicy, lecz każdy z nas musi zabezpieczyć się przed tego rodzaju niebezpieczeństwem. Niektóre owady, takie jak np. pszczoły nie mają skłonności do atakowania ludzi, używając swojego żądła jedynie w celach obronnych. Gdy jednak ukąsi nas osa lub szerszeń, musimy pamiętać o kilku wskazówkach. Przede wszystkim należy opatrzyć ranę i usunąć żądło, najlepiej używając do tego pęsety. Musimy obserwować nasze ciało, a zwłaszcza miejsce ukąszenia. Jeżeli zauważymy opuchliznę, niezwłocznie trzeba nałożyć na nią specjalny preparat lub zimny okład za pomocą ręcznika. Można także pocierać ranę kostką lodu lub zamoczyć w chłodnej wodzie. Osoby, które zauważą niepokojące objawy w swoim organizmie, takie jak wstrząsy, dreszcze, zimne poty, gwałtowne oddychanie lub omdlenia powinny czym prędzej wezwać pogotowie. By nie dopuścić do tego typu sytuacji należy delikatnie obchodzić się z owadami, nie prowokować ich do ataku, nie zbliżać się do gniazd oraz nie płoszyć. Idąc na spacer po lesie lub leżąc na łące pamiętajmy o odpowiednim ubiorze. Idąc na piknik razem z dziećmi, nie zaszkodzi wziąć także apteczki w razie ewentualnych ukąszeń. W terenach liściastych głównie należy uważać na kleszcze i zabezpieczyć nie tylko tych najmłodszych (pamiętajmy również o zwierzętach, które ze sobą zabieramy), ale i o sobie, stosując odpowiednią odzież.

Kategoria: Zdrowie

  • Kategorie

  • Portal

    • Przemęczenie? Zły nastrój? Problemy z koncentracją? To istotne problemy w dzisiejszych zabieganych czasach. Pracując wiele godzin dziennie, niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci na przygotowywanie w pełni wartościowych posiłków. Skutkiem jest niedobór składników odżywczych. Dodatkowo nieustannie towarzyszący nam stres, nowe wyzwania i problemy, którym trzeba stawić czoła. Wszystkie te czynniki odbijają się na zdrowiu. Wiadomo jednak, że długie i zdrowe życie wiąże się nieodłącznie z odpowiednią podażą substancji odżywczych, szczególnie obecnie, gdy w tak dużym stopniu narażeni jesteśmy na ich szybką utratę z organizmu.

      Dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie organizmu, jest sięgnięcie po odpowiednie składniki mineralne i witaminy w kapsułkach, w proszku bądź w innej wybranej formie. Właściwie skomponowany zestaw substancji, spożywany regularnie, z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia, lepszego snu, większej wydajności. Nie wahajmy się wspomagać swój organizm, tylko zdrowi możemy osiągnąć pełną satysfakcję z wykonywanych na co dzień czynności. operacje piersi katowice